Home Mathematics A dozen apples costs $2.25. At this rate, how much would 4 apples cost? A dozen apples costs $2.25. At this rate, how much would 4 apples cost?Mathematics Afonseca73October 22, 20213 CommentsA dozen apples costs $2.25. At this rate, how much would 4 apples cost?
step-by-step explanation:
b and c
idk
step-by-step explanation:
$0.75
Step-by-step explanation:
dozen=12
12=$2.25
1=2.25/12
4=2.25/12*4
=$0.75