At the market ,7 apples cost $ 4.55 how much will 9 cost

At the market ,7 apples cost $ 4.55 how much will 9 cost

Related Posts

This Post Has 3 Comments

  1. So what you will do is divide 4.55 by 7 to find the cost of one apple which is .65 so .65 multiplied by 9 is 5.85$ so, 5.85$ is your answer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *