Home Mathematics Parsley cost $.60 per ounce. if chef jorge needs 7.25 ounces for his recipe, how much will he spend Parsley cost $.60 per ounce. if chef jorge needs 7.25 ounces for his recipe, how much will he spendMathematics Pam93October 22, 20212 CommentsParsley cost $.60 per ounce. if chef jorge needs 7.25 ounces for his recipe, how much will he spend on parsley?
The answer will be $4.35
Multiply .60 and 7.25.
The answer is $4.35. Hope this helps.